wnętrze gotowe na naturalną sesję rodzinną

Poradnik o tym jak dobrze przygotować się do naturalnej sesji zdjęciowej.

Poniżej kilka moich wskazówek by odpowiedzieć na Wasze pytanie-  jak dobrze przygotować się do naturalnej sesji zdjęciowej?

Podjeliście już „TĄ” najważniejszą decyzję. Idziecie całą rodziną na sesję zdjęciową.  Czujecie ulgę że w końcu się zdecydowaliście. Wybieracie fotografa, a w między czasie w głowie kotłują się myśli i obawy, które mieszają się z radością i ekscytacją.

Tutaj pragnę Wam z całego serca pogratulować podjęcia tej decyzji. Niezależnie czy chcecie przyjśc do mnie na naturalną sesję rodzinną czy do innego wybranego przez siebie fotografa. Będziecie mieć cudowną pamiatkę w postaci zdjęć. Takiej decyzji nie da się żałować. 

 

Działając w  myśl zasady, że najlepszą obroną przed strachem jest wiedza, przychodzę do Was z tym oto poradnikiem.

Jak dobrze przygotować się do naturalnej sesji zdjęciowej -stylizacja, dodatki, kolory.

Jest taka zasada, że mniej znaczy lepiej. Tutaj też ona sprawdzi się rewelacyjnie. Oto kilka wskazówek jak się za to zabrać:

 • Warto dobrać ubrania w maksymalnie 3 pasujących do siebie kolorach z jednym dominującym. 
 • Zwróćcie uwagę by kolory nie były krzykliwe i nie odwracały uwagi od Was.
 • Ważne, żeby ubrania były dopasowane do rodzaju miejsca, gdzie odbywa się sesja (Wasz dom, las łąka, plaża nad jeziorem itp.).
 • Ubierzcie się adekwatnie do pogody, w chłodniejszych miesiącach odzież termiczna zwłaszcza dla dzieci to super pomysł.
 • Istotne jest, by wybrane przez Was ubrania nie miały nadruków, kolorowych grafik, cekinów i postaci z bajek.
 • Buty i skarpetki tez są istotne, dobierzcie je pod kolor ubrań.
Na samym dole wpisu podlinkuję Wam tablice na Pinterest z  przykładowymi stylizacjami.
Jak dobrze przygotować się do naturalnej sesji zdjęciowej.

Mieszkanie, jakie by nie było, każde jest idealne do naturalnej sesji rodzinnej, bo jest Wasze. To Wasz dom, oaza i bezpieczna przystań.

Jak dobrze przygotować się do naturalnej sesji zdjęciowej -Jak przygotować mieszkanie.

Mieszkanie to Wasza przestrzeń, tutaj czujecie się bezpiecznie i „u siebie”. Nie musicie przeprowadzać generalnego remontu, przemeblowania czy nie wiadomo jak dużych zmian. Wasze mieszkanie jest Wasze i to chcę pokazać na naturalnej sesji zdjęciowej.

Warto jednak zadbać o parę drobiazgów:

 • Oględnie uprzątnijcie mieszkanie, nie usuwam nic ze zdjęć w postptodukcji. Nie używam do edycji naturalnych sesji rodzinnych Photoshopa.
 • Pochowajcie wystające kable, ładowarki itp. takie kable potrafią odwracać uwagę od tego, co najważniejsze.
 • Zadbajcie też by kolorowe neonowe ścierki, zmywaki kuchenne itp. nie były na widoku.
 • Pochowajcie chemię domową czy inne opakowania z wielkimi logo.
 • Zostawcie na wierzchu rzeczy, które chcecie by były na sesji zdjęciowej np. wasz album rodzinny, ulubioną maskotkę dziecka, czy cokolwiek macie ochotę i jest dla Was ważne.

  Jeśli macie obawy, uważacie, że Wasze mieszkanie nie nadaje się na sesję zdjęciową, napiszcie do mnie i wyślijcie kilka zdjęć, rozwieję Wasze wątpliwości.

  Oczywiście te powyższe wskazówki nie są obowiązkiem. Zrobię Wam zdjęcia, nawet jeśli nie chcecie nic zmieniać w Waszym otoczeniu. To jest historia o Was, a moim zadaniem jest ją udokumentować.
ciasto podczas naturalnej sesji rodzinnej

Jak dobrze przygotować się technicznie do naturalnej sesji rodzinnej w plenerze.

Najważniejsze to zadbać o swój komfort i bezpieczeństwo, a więc:

 • Zabezpieczcie się  przed owadami, komarami, kleszczami. 
 • Nie zabierajcie cennych rzeczy, idziemy szaleć na łonie natury.
 • Ja zawsze zabieram ze sobą plecak i torbę z potrzebnymi rzeczami, mogę Wasze drobiazgi schować u siebie (klucze, telefony, małą torebkę), tak by nie przeszkadzały nam podczas zdjęć.
 • Nie zabierajcie wózków nosideł i tym podobnych gabarytów. Ważne jest, byście byli swobodni i w każdej chwili można było fotografować, bez usuwania z tła zbędnych przedmiotów.
 • Zadbajcie też o kolor paznokci, by wiedząc, że udajemy się na sesje w najbliższym czasie nie nakładać bijących po oczach lakierów.
 • Warto zabrać ze sobą coś do picia, jakiś owoc do zjedzenia dla dziecka. Sesja trwa do 2 godzin, więc warto się zabezpieczyć.
 • Można ze sobą zabrać drobiazgi typu szczotka do włosów, pomadka czy inne przedmioty, które pomogą zwiększyć nasze samopoczucie podczas sesji.
deszczowy las jako idealne miejsce do naturalnej sesji rodzinnej

Jak dobrze przygotować się do naturalnej sesji zdjęciowej - gdzie szukać inspiracji.

Większość z nas  ma konta na mediach społecznościowych, oglądamy seriale filmy, czytamy książki. Tam możemy szukać inspiracji.

Inspiracją może być cokolwiek. Wcale nie musicie ubierać się tak jak ludzie w internecie. Pisząc tu o tym, jak przygotować się do naturalnej sesji zdjęciowej, chcę, byście wiedzieli, że możecie to zrobić totalnie po swojemu. Może chcecie się przebrać za dinozaury? Tarzać w błocie i skakać po kałużach w czasie deszczu? Jestem otwarta na wszelkie propozycje. Jestem pewna, że najbardziej ucieszy Was realizacja Waszych pomysłów i marzeń, a dzień i te zdjęcia będziecie wspominać przy każdej możliwej okazji.

Zawsze zdjęcia, na których będziecie z Waszą rodziną, będą najpiękniejszą pamiątką.

Inspiracji szukajcie na:

 • Instagramie.
 • Facebooku.
 • Pinterest (przypnę specjalnie dla Was kilka tablic z różnymi pomysłami na zdjęcia, a nuż się w którejś odnajdziecie).
 • W Waszej wyobraźni.
 • Podczas rozmowy z dziećmi. Śmiało, zadajcie im pytanie o to, jakie chcieliby rodzinne zdjęcia, a możecie się na prawdę zaskoczyć.
naturalna sesja rodzinna w mieszkaniu

Jak dobrze przygotować się do naturalnej sesji zdjęciowej- gotowe inspiracje

Skocz do specjalnie dla Was przygotowanej tablicy na pintereście. dodaję tam ciekawe pomysły na stylizacje i dobór kolorów na naturalne sesje zdjęciowe zarówno w plenerze jak i w Waszym mieszkaniu.

 

Kliknij w zdjęcie, przenieś się i zaisnpiruj.

Wierzę, że mój poradnik jak dobrze przygotować się do naturalnej sesji zdjęciowej sprawi że lęk odejdzie w zapomnienie, pozostawiając ekscytację i radość.

kobiety tańczące wokół ogniska
poprzedni Projekt fotograficzny „SŁOWIANKI”

Zostaw swój komentarz