Regulamin sesji zdjęciowych

Każdy, kto wyrazi chęć udziału w sesji zdjęciowej, otrzymuje ode mnie link do tego REGULAMINU. Przystąpienie do sesji zdjęciowej jest jednoznaczne z jego akceptacją. Ten regulamin powstał, by umożliwić współpracę między Tobą —  KLIENTEM a mną — FOTOGRAFEM.

 1.  Niniejszy regulamin zastępuje umowę. Zapoznanie się z jego treścią jest dla każdego Klienta obowiązkowe.
REZERWACJA TERMINU, USTALENIA
 1. Klient w wiadomości e-mail, a następnie przed samą sesją zdjęciową składając swój podpis, potwierdza, że zapoznał się i akceptuje regulamin.
 2.  Akceptując regulamin, Klient potwierdza, że zapoznał się z dotychczasową twórczością fotografa (portfolio) i pełni ją akceptuje.
 3.  W celu prawidłowej realizacji usług Klient przekazuje Fotografowi swoje dane (imię i nazwisko, adres e-mail, numer telefonu, adres). 
 4. Klient w każdej chwili ma prawo wglądu do swoich danych i ich edytowania oraz usunięcia. (polityka prywatności).
 5. Terminy sesji ustalane są indywidualnie.
 6. Wszystkie szczegóły sesji ustalane są droga mailową.
 7. Płatność za wybrany pakiet fotograficzny nastąpić musi najpóźniej w dniu, w którym odbywa się sesja zdjęciowa.
 8. Istnieje możliwość wykupienia Vouchera na każdą sesję zdjęciową.  
PRZEBIEG SESJI ZDJĘCIOWEJ
 1. Sesje zdjęciowe (wyjątek stanowią naturalne sesje rodzinne w domu Klienta), odbywają się w plenerze. Jego rodzaj i położenie są ustalane podczas omawiania przygotowań do sesji zdjęciowej.
 2.  Na sesję zdjęciową należy przyjść punktualnie. Czas spóźnienia odejmowany jest od czasu trwania sesji zdjęciowej. 
 3. W przypadku nagłej sytuacji i braku możliwości przyjechania na sesję zdjęciową Klient zobowiązany jest do poinformowania fotografa przynajmniej 30 minut przed godziną jej rozpoczęcia.
 4. Dopuszczalne jest maksymalnie dwukrotne przełożenie terminu sesji ze zdjęciowej.
 5. Przy naprawdę niesprzyjających zjawiskach pogodowych (deszcz, porywisty wiatr, nadchodząca burza) sesja przenoszona jest na inny termin najpóźniej godzinę przed jej planowanym rozpoczęciem. Zachmurzone niebo, nie jest taką niesprzyjającą aurą. Wtedy też wychodzą piękne zdjęcia. 
 6.  Opłaty za wejścia w miejsca płatne, opłaty za możliwość fotografowania itp. w pełni pokrywa Klient.
 7. Klient zobowiązany jest do zabezpieczenia siebie i/lub swoich dzieci przed ugryzieniami komarów i kleszczy. A także przed poparzeniami słonecznymi. Dobór stylizacji jest po stronie Klienta. Ja jako Fotograf doradzę lub użyczę coś z tego, czym dysponuje. (akcesoria, sukienki, koce itp).
 8. Do naturalnej sesji rodzinnej w domu klienta należy uprzednio przygotować przestrzeń. Uprzątnąć neonowe ścierki z kuchni, pochować kable, wprowadzić ogólny ład, by nic nie odwracało uwagi od modeli. Mieszkanie nie musi być uprzątnięte, jeśli Klientowi zależy na pokazaniu prawdziwego codziennego życia.  Nie usuwam nic z takich zdjęć w postprodukcji.
 9. Za szkody materialne wyrządzone przez Klienta, Jego dzieci czy zwierzęta odpowiada Klient.
PO SESJI ZDJĘCIOWEJ – PRACA NAD MATERIAŁEM
 1. Fotograf zobowiązuje się do oddania zdjęć w ilości, jaką zawierał wybrany przez Klienta pakiet. Licząc od następnego dnia po sesji zdjęciowej, w terminie 30 dni.
 2. Ujęcia do wyboru zostaną udostępnione za pośrednictwem platformy MAFELO.
 3. Klient jest zobowiązany o poinformowaniu Fotografa o sposobie odbioru zdjęć. Jeśli jest to odbiór osobisty, należy się wcześniej umówić.
 4. Opłatę za wysyłkę zdjęć pokrywa Klient zgodnie z aktualnym cennikiem wybranego przewoźnika.
 5. Po wybraniu przez Klienta zdjęć dodatkowych przekraczających ilość zapewnioną w danym pakiecie fotograficznym Fotograf  ma 14 dni na oddanie tych zdjęć od momentu zaksięgowania środków na koncie.
 6. Do każdego zdjęcia w formie cyfrowej dodawana jest jedna odbitka w formacie 15×23 cm. W celu wyboru innego wymiaru należy skontaktować się z Fotografem.
 7. Istnieje możliwość otrzymania  wszystkich nieobrobionych zdjęć z sesji za ustalaną indywidualnie dodatkową opłatą.
 8. W każdej chwili można zmienić pakiet zdjęć  na większy, dopłacając różnice w cenie pakietów.
 9.  W naturalnych sesjach rodzinnych pokazuję Klientów naturalnie. Nie retuszuje, nie wyszczuplam, nie dodaje ani nie usuwam elementów tła, nie przeklejam też twarzy i innych części ciała. Wyjątek stanowią nietrwałe zmiany takie jak siniaki czy zadrapania. 
 10. Zdjęcia oddaję Wam w dwóch formatach.
  1. Pełna rozdzielczość do druku
  2. Rozdzielczość na social media.
 11. Pliki cyfrowe zdjęć przechowuję u siebie na dyskach, licząc od dnia oddania zdjęć – 1 rok. Po tym czasie nie ma możliwości ich odzyskania.
POZOSTAŁE USTALENIA
 1.  Zgodę na publikację wizerunku Klient możecie wyrazić lub nie. Może to być  w dniu sesji zdjęciowej bądź po zapoznaniu się z efektami sesji. Należy pamiętać, że udzielona zgoda na publikacje w każdej chwili może zostać cofnięta przez Klienta.
 2. Zgoda na publikacje wizerunku dotyczy publikacji na platformie FacebookInstagramwww.fotokreska.pl, Tik Tok, a także w materiałach drukowanych takich jak ulotki, albumy pokazowe, wizytówki.
 3. Zgadzając się na publikacje wizerunku, Klient może zdecydować czy chce być oznaczony  na zdjęciach swoim imieniem i nazwiskiem. 
 4. Po przekazaniu przez Fotografa zdjęć Klient uzyskuje prawo do ich niekomercyjnego wykorzystywania (drukowania, udostępniania w internecie, przesyłania rodzinie i znajomym itp.)
 5. W przypadku gdy Klient chce wykorzystać zdjęcia do celów komercyjnych, marketingowych itp. niezbędna jest pisemna zgoda Fotografa.
 6. Fotograf nie wyraża zgody na modyfikowanie jego prac przez Klienta, poprzez kadrowanie, nakładanie filtrów na Instagramie, czy jakikolwiek inny sposób wpływania na wygląd fotografii – prawa autorskie należą cały czas do Fotografa.
 7. Na sesji zdjęciowej Klient otrzyma do podpisania politykę RODO  niniejszy Regulamin, a także jeżeli wyraża zgodę na publikację wizerunku, stosowny druk.

  Od siebie dodam, że to tylko tak strasznie wygląda 🙂  Sesje to naprawdę miło i ciekawie spędzony czas, pełen radości i rozmów. Jeżeli macie jakiekolwiek pytania, wątpliwości, coś jest nie do końca jasne – piszcie. Mnie naprawdę zależy na klarownej współpracy i pozytywnych wspomnieniach oraz wyjątkowych efektach w postaci Waszych zdjęć <3 

  Niniejszy Regulamin obowiązuje od 1.02.2024. 

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu odpowiedzi na mojego e-maila. Podane dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, jeśli będzie wymagała tego odpowiedź. W każdym momencie możesz się wypisać. Więcej informacji w Polityce prywatności